شربت گیاهی آویشن، زنجبیل، عسل

آویشن یکی از محبوب‌ترین گیاهان در طب‌های سنتی است. خواص آویشن برای سلامتی منجر شده مردم زیادی سالیان متوالی از این گیاه در درمان بیماری‌ها، حفظ سلامتی و به‌ویژه پیشگیری و درمان مسمومیت غذایی استفاده کنند.
آویشن : ویژگی‌های ضدمیکروبی، آنتی‌اکسیدانی، ضدسرطانی، ضدالتهابی و ضداسپاسم دارد و به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک میکند.
ارزش غذایی آویشن
تقریبا ۳۱ گرم آویشن حاوی ۲۸ کالری، ۰٫۵ گرم چربی، ۳٫۹ گرم فیبر و ۱٫۹ گرم پروتئین است. این گیاه همچنین ۶٫۸ گرم کربوهیدرات دارد. سایر مواد مغذی مهم موجود در آویشن در جدول زیر آورده شده‌اند.

۱. خواص آویشن برای فشار خون؛ می‌تواند فشار خون بالا و سطح کلسترول را پایین بیاورد
آویشن باعث کاهش LDL و افزایش HDL میگردد.با کاهش کلسترول بد و افزایش کلسترول خوب باعث کاهش سطح کلسترول در خون میگردد.
کلسترول یک جزء ساختاری ضروری از هر سلول در بدن به شمار می‌رود. کلسترول دو نوع خوب (HDL) و بد (LDL) دارد. کلسترول خوب به انتقال کلسترول به کبد و دفع آن کمک می‌کند. ولی کلسترول بد باعث می‌شود کلسترول به شریان‌ها و سرخرگ‌ها برود.

4. خواص آویشن برای سرماخوردگی و مشکلات تنفسی
در بالا به این موضوع اشاره کردیم که آویشن سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند. از آویشن میتوان برای درمان مشکلات تنفسی از جمله برونشیت و سرفه استفاده می‌شود. خواص آویشن در درمان ناراحتی‌های تنفسی تأیید شده است. طبق مقالات معتبر استفاده از آویشن سرماخوردگی و سایر علائم برونشیت مزمن را تسکین می‌دهد.
5. به درمان گلودرد کمک می‌کند
پژوهش‌ها نشان می‌دهند که روغن آویشن یک ضدمیکروب طبیعی است و می‌تواند به مبارزه با گلودرد کمک کند. کارواکرول موجود در آویشن یکی از بهترین راهکارهای درمانی برای گلودرد به شمار میرود.
آویشن
• ویتامین A و ویتامین C بیشتری دارد.
• معمولا خوردن آن برای درمان برونشیت، سیاه‌سرفه، گلودرد، نفخ، التهاب مفاصل، ناراحتی معده، درد معده، اسهال، شب‌ادراری، عفونت‌های انگلی و اختلالات پوستی توصیه می‌شود.
• به طور طبیعی ادرار را افزایش می‌دهد.
• همچنین روی افزایش اشتها هم تأثیر می‌گذارد.
• ضدباکتری، ضدقارچ و دارای آنتی‌اکسیدان‌های قوی هستند.
• حاوی تیمول و کارواکرول هستند که با توجه به پژوهش‌ها می‌توانند از رشد باکتری‌ها جلوگیری کنند.
سخن پایانی
آویشن یک گیاه از خانواده‌ی نعناع است. آویشن می‌تواند ویژگی‌های ضدمیکروبی، آنتی‌اکسیدانی، ضدسرطانی، ضدالتهابی و ضداسپاسم داشته باشد و به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *