سوالات پرتکرار شما درباره محصولات کیمیا دارو سپهر

_

سوالات متداول

بیماری زخم معده چیست؟

در باورهای قدیم زخم معده را حاصل از مصرف غذاهای پرادویه یا قرارگرفتن در محیط های تنش زا میدانستند.

امروزه بواسطه پژوهش های به عمل آمده مشخص شده منشا ایجاد زخم معده باکتری خاصی بنام هلیکوباکتر پیلوری میباشد.

دلیل دیگر بوجود آمدن زخم معده استفاده مکرر و خودسرانه از داروهایی بنام مسکن های غیر استروئیدی مانند (آسپرین،ایبوبروفن،ناپروکسن) که بیشتر در درمان بیماران IBS کاربرد و مصرف دارند.یکی دیگر از عوامل ایجاد زخم معده میتوان به مصرف الکل و دخانیات هم اشاره نمود.

هلیکو باکتر پیلوری در بزاق دهان زندگی میکند و بصورت غیر فعال یا نیمه فعال و فعال در بدن یافت میگردد،که در صورت فعال بودن باعث ایجاد بیماری گاستریت میگردد(التهاب غشای داخلی معده را گاستریت گویند) عدم درمان بیماری گاستریت باعث ایجاد زخم های پپتیک یا زخم اثنی عشر میگردد.اغلب بیماری های ناشی از هلیکوباکتر پیلوری در بالغین اتفاق می افتد مانند آدنوکارسینوم انتر معده و لنفوم اولیه مهترین ها هستند.

علل ایجاد زخم معده؟

1)ترشح بیش از اندازه اسید معده

2)هلیکوباکتر پیلوری

نحوه اثر گذاری شربت kds بر روی زخم معده؟

نحوه تاثیر kds در درمان زخم معده

شربت کی دی اس بواسطه وجود تیمول در زنیان دارای خاصیت بالای آنتی باکتریایی و آنتی اکسیدانی است با عث غیر فعال یا از بین رفتن هیلیکوباکتر پیلوری میگردد. و از طریق کاهش تشرح اسید معده باعث تسریع در بهبود زخمهای گوارشی میگردد.

مهار پمپ پروتون که در واقع آنزیم Na +/K +-ATPase را مهار می‌کند.

نحوه مصرف شربت KDS

برای درمان زخم های گوارشی یک ساعت قبل از وعده های غذایی مصرف گردد و بعد استفاده یک دوره 25 روزه بمدت یک هفته قطع و در صورت نیاز دوره بعدی آغاز گردد.

برای درمان رفلاکس 30دقیقه قبل از خواب یک قاشق غذاخوری استفاده گردد.

در ضمینه رفع تهوع ،کاهش پهلو و شکم ،نفخ،بهبود یبوست بعد از وعده های غذایی استفاده گردد.

در دوران بارداری مجاز است؟

تا کنون گزارشی مبنی بر اثرات منفی بر بارداری دیده نشده است و با دستور پزشک منع مصرفی ندارد و باعث رفع تهوع کمک به درمان یبوست و بهبود حرکت کلونی روده میگردد همچنین زنیان مواد موثره اصلی شربت کی دی اس شیرافزا است و از خواص دیگر زنیان که مورد توجه پزشکان بزرگ تغذیه قرار گرفته کمک به کاهش وزن در ناحیه های پهلو و شکم میگردد.